;
< Szkolenie z Analizy Transakcyjnej - II edycja
20.09.2016
Kategoria: Aktualności, Szkolenia

Jak grają ludzie - gry psychologiczne


Prowadzący

CTA Alicja Smelkowska i CTA Anna Frączek – pierwsze w Polsce certyfikowane analityczki transakcyjne w dziedzinie psychoterapii, psycholożki, psychoterapeutki, doświadczone trenerki, współpracują ze sobą od 2005 r. prowadzą Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu (informacje poniżej).

Informacje

Według Erica Berne, twórcy analizy transakcyjnej, gra psychologiczna to seria transakcji (komunikatów) ukrytych prowadzących do dobrze ukrytego, dającego się przewidzieć celu.

Gdy uczestniczymy w grach, nie udaje się nam skutecznie porozumiewać z innymi, zarówno w sytuacja prywatnych, jak i zawodowych. W rezultacie czujemy się niezadowoleni – albo z rozmówcy, albo z siebie. Gry psychologiczne toczą się poza naszą świadomością, możemy poznać, że  mają one miejsce, gdy czujemy zaskoczenie i zdezorientowanie, a do głowy przychodzi nam myśl: „I znowu to samo”. Gry psychologiczne mają miejsce w każdej sytuacji społecznej, w życiu prywatnym, w pracy, na sali szkoleniowej, w zespole projektowym, w szkole, w relacji terapeutycznej. Gramy wszyscy, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiedza na temat gier psychologicznych oraz umiejętność ich rozpoznawania i przerywania daje możliwość efektywnej i zgodnej z naszymi intencjami komunikacji, a to przekłada się na jakość i efektywność działań w każdym obszarze życia.

Program szkolenia

1. Rama kontraktu i kontrakt

2. Transakcje i zasady komunikacji 

3. Formuła gier Berne 

4. Pozycje życiowe 

5. Trójkąt dramatyczny wg Karpmana 

6. Gry w różnych obszarach funkcjonowania: 

A. W organizacji

B. W grupach szkoleniowych

C. W życiu prywatnym 

7. Zarys gier władzy 

8. Przerywanie gier 

9. Analiza gier 

 

Warsztat ma charakter praktyczny, będzie obejmował teorię, pracę na doświadczeniach własnych oraz pracę na przypadkach.

Uczestnicy

Warsztat skierowany jest do trenerów, coachów, psychologów, menadżerów i wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym.

Warunkiem udziału w warsztacie jest podstawowa znajomość zagadnień analizy transakcyjnej, w szczególności modelu funkcjonalnego.

Prowadzący

Instruktor CTA Alicja Smelkowska jest Certyfikowanym Analitykiem Transakcyjnym w dziedzinie psychoterapii (CTA). Egzamin certyfikacyjny odbyła w Nivelles w Belgii w 2015 roku, absolwentka UAM, ukończyła specjalność kliniczną. Ukończyła dwuletni Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Terapii Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt. Jest absolwentką półrocznego kursu z zakresu metod pracy z ciałem prowadzonego przez trenerów, wykładowców Instytutu Psychologii UAM. Odbyła trzystopniowy kurs Analizy Transakcyjnej prowadzony przez trenerów Polskiego Stowarzyszenia Analizy Transakcyjnej. Ukończyła dwuletni staż zakończony licencją Polish Society Art of Neurolinguistic Programing. Uczestniczyła w cyklu warsztatów superwizyjno-szkoleniowych prowadzonych przez Jacka Santorskiego. Praca w obszarze terapii indywidualnej i metod pracy z grupą z uwzględnieniem procesu grupowego. Odbyła szkolenie w zakresie pracy z szokiem prowadzone przez trenerów Bodynamic Institut. Była członkiem grupy psychoterapii komentowanej prowadzonej w obszarze teorii relacji z obiektem, przez licencjonowanego psychoterapeutę RADIX Michaela Randolpha. Pracuje pod stałą superwizją. Prowadzi warsztaty z różnych obszarów psychologii od 1992 roku. Od 1992 prowadzi psychoterapię indywidualną w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION, posiada certyfikat psychoterapeutyczny Europeen Assosacion of Psychoterapy, oraz Polskiej Federacji Psychoterapii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu diagnozy, psychoterapii i Analizy Transakcyjnej w Instytucie Psychologii UAM. Była Przewodniczącą Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Zarządu Głównego PTP. Jest członkiem Francuskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (IFAT), Polskiej Federacji Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. Więcej informacji na studiumat.pl/&nbsp;

Instruktor CTA Anna Frączek jest Certyfikowanym Analitykiem Transakcyjnym w dziedzinie psychoterapii. Egzamin certyfikacyjny odbyła w Nivelles w Belgii w 2015 roku. Jest absolwentką UAM, ukończyła specjalność kliniczną. Zajmuje się terapią indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz psychoterapią grupową w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION. Ukończyła półtoraroczny kurs „Terapii – Holistycznej Gestalt”. Zakończyła roczny kurs „Podstawy psychoterapii Psychodynamicznej” i jest absolwentką „Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej” w ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuje pod stałą superwizją. Obecnie jest w trakcie Specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Prowadzi warsztaty z różnych obszarów psychologii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu diagnozy, psychoterapii i Analizy Transakcyjnej w Instytucie Psychologii UAM, SWPS w Poznaniu, współpracuje z Politechniką Poznańską. Była sekretarzem Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologiczne i Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. Obecnie jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. Jest również członkiem Francuskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (IFAT), Polskiej Federacji Psychoterapii. Więcej informacji na studiumat.pl/&nbsp;

 

 

Terminy i miejsce

Termin: 08-09.10.2016r.

Miejsce: Olsztyn

Godziny szkolenia: 9:00 - 17:30

 

Cena dwudniowego szkolenia: 

- 670 zł brutto w przypadku płatności do 26.09.2016 

- 770 zł brutto w przypadku płatności po 26.09.2016

 

Cena obejmuje:

- udział w szkoleniu,

- przerwy kawowe,

- materiały szkoleniowe,

- certyfikat.

 

Agenda 

Dzień pierwszy: 9.00-17.30

Dzień drugi: 9.00-17.30

8.30 – 9.00 Rejestracja (pierwszego dnia)

9.00 – 10.45 Moduł szkoleniowy

10.45 – 11.00 Przerwa

11.00 – 13.00 Moduł szkoleniowy

13.00 – 14.00 Przerwa na lunch

14.00 – 15.30 Moduł szkoleniowy

15.30 – 15.45 Przerwa

15.45 – 17.30 Moduł szkoleniowy

 

Kontakt

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres e-mail: biuro@instytut.olsztyn.pl lub telefonicznie:  Agnieszka Łobacz tel. 600-343-225, Aleksandra Śladowska tel. 606-326-324

 

 


Facebook