Szkolenie z Analizy Transakcyjnej
Zapraszamy na szkolenie:
ANALIZA TRANSAKCYJNA DLA TRENERÓW, KONSULTANTÓW, COACHÓW, MANAGERÓW I WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY CHCĄ ROZWIJAĆ SWOJE INTERPERSONALNE UMIEJĘTNOŚCI
Prowadzący:
Magdalena Sękowska – psycholog, doświadczony trener, praktyk i prekursor Analizy Transakcyjnej w Polsce (info poniżej).
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy pragną zapoznać się z koncepcją Analizy Transakcyjnej w wersji bardziej poszerzonej niż ta, która jest dostępna w literaturze na rynku polskim. Warsztaty te są zarówno miejscem na wzbogacenie własnej perspektywy myślenia o procesach związanych z funkcjonowaniem ludzi w różnych sytuacjach społecznych - w relacjach z innymi, sytuacjach zawodowych - jak i okazją do refleksji nad własnymi wzorcami zachowań w sytuacjach zawodowych i prywatnych.
Uniwersalność prezentowanej koncepcji pozwala na jej zastosowanie w różnych obszarach naszego życia. W trakcie warsztatów przykłady praktyczne będą dotyczyć aspektów pracy z organizacjami i zespołami, pracy z osobami w procesie zmiany i rozwoju oraz pracy nad własną zmianą i poszerzaniem własnej samoświadomości.
W warsztatach może wziąć udział każdy zainteresowany, bez względu na posiadany zakres wiedzy psychologicznej i praktykę pracy z innymi.
Warsztaty są prowadzone metodą uczenia się poprzez własne doświadczenie i autorefleksję, stąd warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest decyzja o współodpowiedzialności uczestnika za proces uczenia się. Oznacza to, że uczestnik sam decyduje o swoim stylu uczenia się podczas warsztatów oraz o celu, jaki chce osiągnąć poprzez swoje uczestnictwo. Taki rodzaj pracy stanowi podstawę procesów uczenia się i tworzenia zmiany w obrębie Analizy Transakcyjnej.
W trakcie warsztatów będą poruszane następujące zagadnienia:
• Pochodzenie koncepcji, informacje o twórcy AT: Ericu Bernie, aktualności ze świata społeczności AT.
• Pojęcie kontraktowania: rodzaje kontraktów, znaczenie kontraktu psychologicznego, procesy rekontraktowania. O kontrakcie trójstronnym i wielostronnym. O kontraktowaniu, które chroni przed wejściem w gry.
• Trzy podstawowe potrzeby ludzkie: potrzeba struktury, potrzeba znaków rozpoznania i potrzeba stymulacji. Ich znaczenie dla naszego funkcjonowania oraz sposoby ich realizacji w sytuacjach zawodowych i prywatnych.
• Pozycje życiowe jako główne wyznaczniki naszego myślenia o sobie i o innych. O tym jak utrzymywać pozycję Ja OK.-Ty OK. w sytuacjach stresujących, konfliktowych, trudnych.
Badanie kwestionariuszem własnej dominującej pozycji życiowej.
• Model strukturalny i funkcjonalny stanów – Ja, czyli o naszych wzorcach komunikowania się z innymi.
Jak diagnozować stany Ja i jak nimi zarządzać w kontaktach z innymi. Dlaczego Dorosły nie zawsze jest najbardziej adekwatnym stanem Ja w relacjach z innymi i jakie inne stany Ja mogą wpływać na motywację ludzi. Jak można wykorzystywać model stanów Ja w pracy coachingowej. Jakie stany Ja aktywizujemy w relacjach z partnerami i dziećmi. Badanie kwestionariuszem umożliwiające identyfikację własnych wzorców komunikowania się.
• Rodzaje transakcji i ich konsekwencje dla budowania relacji z innymi. Jak można wykorzystać analizę transakcji do analizy sytuacji konfliktowych bądź do analizy relacji, w których nie czujemy się pewnie. O istnieniu dwóch poziomów w transakcjach ukrytych i ich wpływie na nasze komunikowanie się z innymi.
• O tym, jak transakcje ukryte mogą być „zaproszeniem” do gier psychologicznych i jak je identyfikować, by w te gry nie włączać się. O naszych sposobach reagowania na ukryte „zaczepki”. O ukrytych transakcjach w relacjach zawodowych, coachingowych i partnerskich.
• Gry psychologiczne i ich konsekwencje dla naszych relacji z innymi: analiza własnych gier oraz tendencji do podejmowania roli Ratownika, Prześladowcy albo Ofiary.
• Jak nie wchodzić w gry i jak rozwiązywać sytuacje trudne w relacjach: wykorzystanie poznanego modelu do planowania zmiany we własnych wzorcach komunikowania się i budowania relacji z innymi.
Prowadzący: Magdalena Sękowska
Właściciel, dyrektor Grupy Doradczo-Szkoleniowej Transmisja, psycholog i psychoterapeuta
Członek ITAA (International Transactional Analysis Associacion)
Prezes PTOAT 2009-2013 (Polskie Towarzystwo Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej) obecnie PITAT
Prezes PITAT (Polskiego Integratywnego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej) od 2015.
Vice-Prezydent EATA (European Association for Transactional Analysis) – od 2009 roku.
Członek Bussines Centre Club
W kontrakcie certyfikacyjnym w certyfikacji międzynarodowej na Certyfikowanego Analityka
Transakcyjnego w specjalizacji organizacyjnej.
Współautorka książki „Analiza Transakcyjna w zarządzaniu” wydanej przez Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu w 2000 roku.
Wydawca i konsultant naukowy książki Julie Hay (tłumaczenie na język polski) „Analiza Transakcyjna dla trenerów” – Wydawnictwo Grupa Doradczo-Szkoleniowa Transmisja – wydanej w 2010 roku.
Od 1985 roku prowadzi szkolenia, treningi, konsultacje i warsztaty wykorzystując Analizę Transakcyjną do rozwoju osób oraz organizacji. Ogólna ilość zajęć prowadzonych przez nią na temat Analizy Transakcyjnej przekracza 8000 godzin.
Pracowała m.in. dla: IFS Poland, Nobiles, Ikea, Impel, Bertelsman Media, Bank Zachodni WBK, ComputerLand, Spedpol, Can-Pack, Biogran, Polkomtel, Leroy Merlin, RR Donnelley, Kolporter, Jabil, Maspex Wadowice, Philips Lighting, Era GSM, US Pharmacia, Pfizer Polska, Sauer-Danfoss, Helimed, Agencja Reklamowa S4, Europejski Fundusz Leasingowy, PZU, Capricorn, NGK Ceramics, Pratt&Whitney, WSK PZL-Rzeszów S.A., Robobat, Fiat AutoPoland, Generali Poland, Kraft Foods, Deloitte Business Consulting, Żywiec Zdrój, Hamilton-Sundstrand, Lorenz Bahlsen, Pekaes, Impel CK, Leroy Merlin, Scandinavian Tabacco, Helimed, Tesco, DAS, Carlsberg Accounting Service Centre, Quantum Software, V&S Luksusowa, US Pharmacia, ArcelorMittal Poland S.A., Alstom Polska, WIKA Polska S.A., Iglotech, PZU S.A., Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Nowe Motywacje, Lajkonik Snacks, Nordkalk Sp. z o.o., Imperial Tobacco Polska, Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o, Capgemini Polska Sp z o.o., TRW Steering Systems Poland, ING Bank Śląski
Informacje o szkoleniu
Termin: 02 - 03.04.2016r.
Miejsce: Olsztyn
Godziny szkolenia: 9:00 - 17:00
Cena dwudniowego szkolenia:
- 470 zł brutto w przypadku płatności do 15.03.2016
- 520 zł brutto w przypadku płatności po 15.03.2016
Cena obejmuje:
- udział w szkoleniu,
- lunch,
- przerwy kawowe,
- materiały szkoleniowe,
- certyfikat.
Agenda
Dzień pierwszy: 9.00-17.00
Dzień drugi: 9.00-17.008.30 – 9.00 Rejestracja (pierwszego dnia)
9.00 – 10.50 Moduł szkoleniowy
10.50 – 11.00 Przerwa
11.00 – 12.50 Moduł szkoleniowy
12.50 – 13.30 Przerwa na lunch
13.30 – 15.20 Moduł szkoleniowy
15.20 – 15.30 Przerwa
15.30 – 17.00 Moduł szkoleniowy
Kontakt
Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres e-mail: biuro@instytut.olsztyn.pl lub telefonicznie: Aleksandra Śladowska tel. 606-326-324, Agnieszka Łobacz tel. 600-343-225
Instytut Rozwoju Człowieka
Zapraszamy!