;

Zespół

Zespół Instytutu Rozwoju Człowieka 

Agnieszka Łobacz 

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i trenerem. Prowadzę psychoterapię, konsultacje, treningi i szkolenia dla osób dorosłych, par i młodzieży.

Towarzyszę ludziom w rozwoju i poszukiwaniu równowagi w życiu. Wierzę, że nawet najtrudniejsze doświadczenia mogą być źródłem najcenniejszych zasobów i że każdy może podjąć decyzję o zmianie.
Pracuję z osobami doświadczającymi różnych trudności w życiu, przeżywającymi kryzysy ze względu na swoje przeszłe doświadczenia, borykającymi się z lękami, bezsennością, samotnością, niską samooceną, mających trudności w relacjach, przeżywających trudności emocjonalne, poszukujących sensu i harmonii w życiu.

Mam doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zasobami ludzkimi, dlatego łącząc te doświadczenia wspieram też osoby dorosłe i młodzież w wyborze, zmianie, czy w rozwoju kariery zawodowej, pracuję z wypaleniem zawodowym oraz wspieram rozwój umiejętności menadżerskich i komunikacyjnych w procesie coachingu.

Wykorzystuję narzędzia analizy transakcyjnej pracując z firmami i organizacjami w zakresie komunikacji, pracy w zespołach, radzenia sobie ze stresem i procesów motywacyjnych. 

Jestem absolwentką psychologii na SWPS w Warszawie. Ukończyłam szereg szkoleń z zakresu psychologii m.im. certyfikowane szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowań i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem certyfikowanym trenerem kwestionariusza osobowości MBTI oraz mentorem.

Podjęłam 4 letnie szkolenie z psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej prowadzone przez Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu. Posiadam szkolenie 101 (akredytowane przez EATA oraz ITAA).
Swój warsztat wzbogacam o psychoterapię własną, biorę udział w szkoleniach z zakresu psychologii i psychoterapii, uczę się od ekspertów z Francji, Anglii i Australii oraz uczestniczę w konferencjach w kraju i za granicą.

Regularnie superwizuję swoją pracę w Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz European Association for Transactional Analysis.

Od 2011 r. współprowadzę Instytut Rozwoju Człowieka, placówkę świadczącą szeroko pojętą pomoc psychologiczną. Dodatkowo jestem zaangażowana w działalność społeczną, mającą na celu propagowanie rozwoju osobistego w Stowarzyszeniu z Uśmiechem.

 

Aleksandra Katia Śladowska

Jestem 43-letnią Kobietą, Matką dwójki dzieci, Żoną, Siostrą, Przyjaciółką, Społeczniczką, Psychologiem społecznym, Psychologiem sportu, Trenerem mentalnym, …, i przede wszystkim jestem pogodnym Człowiekiem z otwartą głową. 

Mam holistyczne podejście do człowieka. Korzystam z życia i zachęcam do tego innych … Lubię siebie i lubię odkrywać różnice indywidualne w ludziach. Lubię jogę, biegać, pływać, tańczyć, grać na pianinie, grać w golfa, w karty i w kości. Inspiruje mnie przyroda, ludzie i podróże. Najwięcej nauczyły mnie w życiu trudne doświadczenia, za które jestem najbardziej wdzięczna. Dlatego życzę sobie i wszystkim „Wszystkiego … ;-)”

Doświadczenie zawodowe

Jestem psychologiem z ponad 15-letnim stażem pracy. Moje doświadczenie zawodowe to 6 lat pracy w Instytucjach państwowych, gdzie zajmowałam się głównie diagnozowaniem różnego rodzaju problemów, prowadzeniem warsztatów ogólnorozwojowych, zajęć psychoedukacyjnych, terapii indywidualnych i rodzinnych. W tym czasie pracowałam również w punktach interwencji kryzysowej oraz prowadziłam zajęcia ze Studentami.

Od 2011roku współprowadzę działalność pod nazwą „Instytut Rozwoju Człowieka”, w ramach którego oprócz poradnictwa psychologicznego, diagnoz, terapii i psychoedukacji, prowadziłam szkolenia z zakresu komunikacji, motywacji, technik rozwiązywania problemów, radzenia sobie ze stresem, rozwijania kompetencji emocjonalnych, pracy zespołowej itd.

W pracy szkoleniowej najbardziej zależy mi na tym, żeby wspierać  osoby w docieraniu do własnych zasobów, umożliwiających nowe, skuteczne funkcjonowanie.  

Krótko wspominam te różnorodne doświadczenia zawodowe, ponieważ to one doprowadziły mnie do  podjęcia świadomej i przemyślanej decyzji, że po 40tce chcę się wyspecjalizować w jednym określonym kierunku. Wybrałam i postanowiłam, że będę pozytywnym psychologiem sportu. Ukończyłam szereg dodatkowych kursów i szkoleń z tym związanych, w tym także podyplomowe studia.

Aktualnie z radością i z pasją pracuję zawodowo ze sportowcami.  Społecznie od wielu lat współorganizuję Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest - zapraszam na stronę www.babafest.pl

Facebook